Rąbek stojący zatrzaskowy

Nowoczesne rozwiązania

Gotowe panele dachowe na rąbek stojący, to połączenie rzadko spotykanej estetyki, nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji pokryć oraz historii krycia dachow blachą stalową i aluminiową. Potrzeba nawiązania do tradycyjnych rozwiązań dachowych „na felc” doprowadziła do zaprezentowania w Naszej ofercie tego panelu dachowego.

Instalacja rozwiązań panelowych na rąbek zatrzaskowy jest prosta oraz szybka. Polega na przykręcaniu paneli do podłoża specjalnymi wkrętami przez wbudowaną w panel haftrę (bez potrzeby wiercenia dziury) oraz zatrzaskiwaniu kolejnego panelu. Niepodważalnym atutem tego rodzaju pokrycia jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci, tym samym bez ryzyka ewentualnego przecieku
w newralgicznym punkcie wkręt-blacha-podłoże.

Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o tym, że efekt uwypuklenia zainstalowanych paneli na dachu jest zjawiskiem naturalnym oraz w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych) może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu jak i metody krycia na rąbek stojący.

Cecha Panel na
rąbek
Panel na
rąbek S
Szerokość krycia 0,51 m 0,305 m
Szerokość arkusza 0,542 m 0,335 m
Wysokość profilu rąbka 25 mm 25 mm
Zakres długości 0,7 - 8 mb 0,7 - 8 mb
Waga aluminium 0,99 kg/mb 0,66 kg/mb
Waga stal ~ 2,39 kg/mb ~ 1,6 kg/mb
Min. spadek dachu 8° (8,9%) 8° (8,9%)
Panel na rąbek stojący zatrzaskowy S nie posiada środkowych przetłoczeń.

 

 


ZALETY:

 

Szybki i prosty montaż

Panele dachowe montuje sie szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błedu zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach. Przejrzysta Instrukcja Montażu poprowadzi przez etapy instalacji.

Niepodważalna estetyka

Estetyczne nawiązanie do metody krycia „na felc" czyni system dachowy dziełem najwyższej sztuki dekarskiej. Profesjonalizm i elegancja w każdym centymetrze pokrycia. 


Instalacja bez widocznych wkrętów
 
Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłaszego ogniwa" metalowych pokryć dachowych. Odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury. 
 
Wzdłużne przeprofilowania
 
Trzy środkowe profile po długości każdego panelu zauważalnie zwiększają jego sztywność dostarczając jednocześnie niespotykanych wrażeń estetyki powierzchni dachowej. 
Możliwość krycia polaci od 8°
 
Panele na rąbek stojący wymagają znikomego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco. 
 
Paleta barw
 
Najszersza paleta ponad 50 kolorów i powłok w różnych gatunkach materiału (w tym także aluminium) stwarza możliwość dopasowania panelu na rąbek stojący do najbardziej różnorodnych brył obiektów. 

 

Masz pytania? Zadzwoń!

 Jan Przystański:

tel. 607 222 026

 

Justyna Fiolek:

tel. 607 155 696

 

 lub użyj formularza kontaktowego.

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM PROGRAMU:

ZNAJDŹ NAS NA Facebooku !!!

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Jan Przystański