Klasyczny styl, odpowiedni do każdego dachu.

Nowy, ulepszony profil o doskonałych parametrach efektywności i składalności zastępuje dotychczasowy

o nazwie HESTIA.


Blachodachówka PLATINO jest wstecznie kompatybilna z blachodachówką HESTIA, zatem domówienia do dachów nie przysporzą Państwu dylematów.

 

 

PLATINO

 PLATINO ECO

Długość modułu

350 mm

400 mm

Wysokość profilu

43 mm

39 mm

Wysokosć przetłoczenia

20 mm

16 mm

Zakres długości

0,74 - 5,99 mb 

0,84 - 6,04 mb

Waga aluminium

2,12 kg/mb

2,09 kg/mb

Waga stal

~ 5,11 kg/mb

~ 5,02 kg/mb

Min. spadek dachu

12° (13,3%)

12° (13,3%

 

 

 

 

 

 

Długość arkuszy blachodachówek dostosowujemy do wymagań klienta poprzez wydłużenie końcówki. W przypadku połaci dachowych o długości powyżej 6 metrów, mocno zalecamy składanie jej z dwóch arkuszy blachodachówki. Należy przy tym pamiętać o dwóch założeniach: pierwszy arkusz (dolny) musi mieć standardowy wymiar

z tabeli oraz należy doliczyć do długości kolejnego (górnego) arkusza 15cm na zakładkę. Stosowanie arkuszy blach dłuższych niż 6 metrów wiąże się z kilkoma problemami,

o których powinien wiedzieć każdy klient.

 

  • Problemy załadunku oraz transportu - blacha może ulec uszkodzeniu podczas załadunku i wtedy wydłuża się czas realizacji, który często w obliczu napiętego harmonogramu dekarzy jest na wagę złota.
  • Komplikacje podczas rozładunku - arkusze powyżej 6mb wymagają do rozładunku przynajmniej sześciu osób, a z doświadczenia wiemy, że ludzi do pomocy zawsze brakuje. Niebezpieczeństwo podczas wyciągania arkuszy na połać dachową – długie arkusze stwarzają zagrożenie dla otoczenia oraz są bardziej narażone na nieodwracalne uszkodzenia, które w efekcie deformują efektowny wygląd nowego dachu.
  • Problemy z nierówną konstrukcją krokwi – drewniany stelaż dachowy często posiada minimalne odchyły wynoszące kilka centymetrów i mogą one być przyczyną problemów ze składaniem arkuszy. Przy dwóch lub trzech arkuszach dekarzowi łatwiej zniwelować krzywiznę.
  • Liniowa rozszerzalność temperaturowa – w upalne dni arkusz blachodachówki nagrzewa się nawet do 80°C i im jest dłuższy tym bardziej widoczna staje się różnica długości, niedoleganie modułów a nawet strata parametrów pokrycia.

 Masz pytania? Zadzwoń!

 Jan Przystański:

tel. 607 222 026

 

Justyna Fiolek:

tel. 607 155 696

 

 lub użyj formularza kontaktowego.

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM PROGRAMU:

ZNAJDŹ NAS NA Facebooku !!!

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Jan Przystański